fotograf ślubny bydgoszcz kujawsko pomorskie

FOTOGRAF ŚLUBNY BYDGOSZCZ

Fotograf ślubny Bydgoszcz to prawdopodobnie fraza, która jest najczęściej wpisywana w Google przez przyszłe panny młode, które szukają fotografa na swój ślub i planują wesele w Bydgoszczy lub w województwie kujawsko-pomorskim.

Dlatego powstała ta strona – chcemy Wam – Parom Młodym ułatwić natrafienie na nas. Na nas, czyli na kogo? Nazywamy się Strzelcy Wyborowi i strzelamy do ludzi na weselach 😉Jesteśmy duetem fotografów ślubnych z Bydgoszczy, ale pracujemy w całej Polsce. Chcemy, żeby zdjęcia przez nas wykonane były dla Was niezapomnianą pamiątką, która pozostanie w Waszych rodzinach na pokolenia. Jak coś to Ci niżej, to my 😉

Nie ukrywamy, że ten tekst został napisany pod wyszukiwarki, więc spokojnie możecie przestać czytać i przejść od razu po “samo mięcho”, czyli do naszej oferty. Jednocześnie nie oznacza to, że w tym tekście nie znajdziecie wartościowych porad.

WYBÓR FOTOGRAFA NA ŚLUB TO WAŻNA DECYZJA

Pewnie macie już wybraną salę na wesele, możliwe, że znajduje się ona w Bydgoszczy albo gdzieś w innej miejscowości w kujawsko-pomorskim. Prawdopodobnie macie również w głowie wizję jak ma wyglądać Wasze wesele, w jakim będzie stylu, jaki będzie wystrój sali, jak będą wyglądały winietki, kwiaty, zaproszenia dla gości i inne dodatki.

Dużo do zorganizowania, dlatego w późniejszym czasie, gdy nadejdzie już dzień ślubu i wesela, tym większą rolę odegra fotograf. Jego zadaniem będzie zadbanie, żeby wszystkie rzeczy, za które zapłacicie i które tak starannie przygotowaliście, znalazły się na zdjęciach ślubnych. Upewnijcie się, że Wasz fotograf ślubny ma takie zdjęcia w swoim portfolio. Wybierzcie mądrze 🙂

FOTOGRAF ŚLUBNY W BYDGOSZCZY - OD CZEGO ZACZĄĆ POSZUKIWANIA?

Ślub bierzecie, (prawdopodobnie ;)), pierwszy raz w życiu, więc nie ma się co dziwić, że kiedy przychodzi czas wyboru fotografa ślubnego, działacie po omacku. Nie wiecie czym się kierować – możliwe, że wpisujecie w wyszukiwarkę hasło: fotograf ślubny bydgoszcz, ale co dalej? Wyskoczyło Wam mnóstwo wyników. Najlepiej odwiedzić te strony po kolei, a żeby poszło szybciej, możecie od razu odrzucać nieatrakcyjne wizualnie strony. W końcu strona internetowa to wizytówka fotografa ślubnego.

Możecie też spytać o polecenia na grupach ślubnych na Facebooku. Zaletą jest to, że macie parędziesiąt/paręset linków w jednym miejscu. Wadą natomiast jest fakt, że czasami fotografowie zgłaszają się w ciemno, nie czytając nawet tego czy mają dany termin wolny.

Trzecia opcja to popytać znajomych, może któryś z nich w ostatnich latach brał ślub w Bydgoszczy lub na terenie kujawsko-pomorskim albo był na weselu jako gość i spodobała mu się praca jakiegoś fotografa.

FOTOGRAF ŚLUBNY BYDGOSZCZ - DLA PAR, KTÓRE CENIĄ SOBIE JAKOŚĆ PONAD CENĘ.

Znaleźliście już fotografa, którego prace najbardziej Wam się podobają i napisaliście do niego z pytaniem o ofertę. Dostajecie wycenę i pierwsza myśl jaka może się Wam pojawić – dlaczego to tyle kosztuje?

Fotografa taniego od drogiego różni kilka czynników, najważniejsze to:

sprzęt – im droższy tym lepszy, pozwoli pracować szybciej i w trudniejszych warunkach oświetleniowych (ciemne kościoły, sesja plenerowa nocą itd.)

doświadczenie – obycie, opanowanie i umiejętność przewidywania podczas tego bardzo złożonego w sytuacje dniu, jakim jest Wasz ślub.

umiejętne budowanie historii z setek zdjęć – nie sztuką jest zrobienie pojedynczych pięknych zdjęć z sesji plenerowej o zachodzie słońca, sztuką jest wykonać pełny reportaż, zauważyć detale, momenty nieoczywiste, których nikt nie zauważył.

niecodzienne ujęcia – za to właśnie płacicie – za zdjęcia, których nie zrobi Wam wujek 🙂

Żeby te wszystkie rzeczy się zadziały fotograf musi wycenić swoją pracę na tyle, żeby mógł kupić bardzo drogi sprzęt i mieć czas na edukację. Dlatego to jest nasza odpowiedź dlaczego fotograf ślubny tyle kosztuje.

Lubimy analogię do zakupu auta – w salonach samochodowych znajdziemy Fiaty i Mercedesy, oba zawiozą nas z punktu A do B, z tą różnicą w jakim stylu.

fotograf ślubny bydgoszcz kujawsko pomorskie

FOTOGRAF ŚLUBNY, CZYLI NA CO JESZCZE ZWRÓCIĆ UWAGĘ

To temat na osobny artykuł, ale pokrótce możemy doradzić, żebyście zwrócili uwagę na te elementy:

strona internetowa – czy jest po prostu ładna, czy fotograf ma gust i dba o detale

prezencja fotografa – jak się ubiera, wysławia

portfolio – sprawdźcie czy fotograf pokazuje pełne reportaże; dobrze ułożone historie są prawdziwym wyznacznikiem i esencją fotoreportażu ślubnego.

rekomendacje – wiadomo, im więcej zadowolonych par ślubnych tym lepiej

oferta – nie patrzcie tylko na cenę, bo te 500/1000 zł różnicy to nie dużo, jeśli spojrzy się na to w ten sposób, że kupuje się pewność dobrze zrobionych zdjęć. Dzień Waszego ślubu już się więcej nie powtórzy, więc w skali całego życia ta różnica cenowa nie ma w ogóle znaczenia.

A propos oferty, może macie ochotę zajrzeć do naszej? 😉

FOTOGRAF ŚLUBNY BYDGOSZCZ | BYDGOSZCZ | FOTOGRAF ŚLUBNY KUJAWSKO-POMORSKIE CENNIK | FOTOGRAF NA WESELE CENA | STRZELCY WYBOROWI